X
تبلیغات
رایتل

جزئیات سیستم عامل بعدی مایکروسافت توسط یکی از کارمندان این شرکت نرم افزاری به صورت تصادفی روی پروفایل شبکه اجتماعی اش ارسال شد.

"رابرت مورگان" که یکی از اعضای ارشد گروه پژوهش مایکروسافت در 7 سال گذشته بوده است جزئیات ویندوز 8 را روی پروفایل اش در linkedin که سایت شبکه اجتماعی برای متخصصان حرفه ای است، ارسال کرد. طبق جزئیات اعلام شده توسط مورگان، وی در حال کار روی پروژه پژوهش و توسعه شامل معماری 128 بیتی سازگار با هسته ویندوز 8 و طرح پروژه ویندوز 9 است.
مایکروسافت با هدف افزایش امنیت ویندوز8 کاری خواهد کرد که ورود به این سیستم عامل به جای کلمات عبور با استفاده از قابلیت شناسایی چهره صورت گیرد.10 دلیل برتری ویندوز 8 از 7

دیگر تردیدی باقی نمانده که ویندوز 8 با برخی تغییرات ساختاری همراه خواهدبود و قابلیت هایی در آن گنجانده خواهد شد که تاکنون توسط مایکروسافت مورد توجه قرار نگرفته بود. 

جزئیات ویندوز 8 فاش شد!

جزئیات سیستم عامل بعدی مایکروسافت توسط یکی از کارمندان این شرکت نرم افزاری به صورت تصادفی روی پروفایل شبکه اجتماعی اش ارسال شد.

"رابرت مورگان" که یکی از اعضای ارشد گروه پژوهش مایکروسافت در 7 سال گذشته بوده است جزئیات ویندوز 8 را روی پروفایل اش در linkedin که سایت شبکه اجتماعی برای متخصصان حرفه ای است، ارسال کرد. طبق جزئیات اعلام شده توسط مورگان، وی در حال کار روی پروژه پژوهش و توسعه شامل معماری 128 بیتی سازگار با هسته ویندوز 8 و طرح پروژه ویندوز 9 است.

در صورتی که این جزئیات درست باشد سیستم عامل جدید پیشرفت بزرگی برای مایکروسافت خواهد بود که در حال حاضر نسخه های 32 بیتی و 64 بیتی از ویندوز 7 را ساخته است. ساخت معماری 128 بیتی به معنی استفاده مایکروسافت از دستگاه هایی است که از پردازنده های سریع تر و سخت افزار جدید استفاده می کنند.

"استیو بالمر"، مدیر اجرایی مایکروسافت تایید کرده است که این شرکت در حال کار روی یک سیستم عامل کلاینت است که بعد از ویندوز 7 عرضه می شود اما جزئیات آن را منتشر نکرده است؛ به گفته وی، انتظار می رود زودترین تاریخ معرفی سیستم عامل جدید سال 2012 باشد.windows 8 to come in at least 4 versions

We love choice. That’s why we have so many flavors of ice cream and it’s also why our gadgets come in so many colors and with so many varied options. Now that we are all hungry for ice cream, I’ll get to the point. Rumor is that Microsoft will offer at least four different versions of Windows 8 for devices with ARM processors. According to Renee James, Intel’s senior vice president and general manager of Software and Services Group, Windows versions that run on ARM devices will be focused on tablets and other mobile devices.Are you tired of Microsoft having too many versions of their OS? This might be a problem for them. We will have to wait and see. But I think most of us just want one or two options for the OS, so we can make a hassle free choice and be done with itمایکروسافت با هدف افزایش امنیت ویندوز8 کاری خواهد کرد که ورود به این سیستم عامل به جای کلمات عبور با استفاده از قابلیت شناسایی چهره صورت گیرد.10 دلیل برتری ویندوز 8 از 7

دیگر تردیدی باقی نمانده که ویندوز 8 با برخی تغییرات ساختاری همراه خواهدبود و قابلیت هایی در آن گنجانده خواهد شد که تاکنون توسط مایکروسافت مورد توجه قرار نگرفته بود. 

به همین منظور قرار است رابط کاربری ویندوز 8 به طور مبنایی دچار تغییر شود، امری که در اسناد منتشر شده در مورد نحوه طراحی ویندوز 8 به طور بنیادین مورد توجه قرار گرفته است. 

در بخشی از این اسناد آمده است: تا سال 2012 حسگرهایی مانند انواع میکروفون، دوربین، جی پی اس، تسریع گرها و حسگرهای حرارتی و مغناطیسی به اکثر رایانه های شخصی اضافه خواهند شد و به ویندوز 8 امکان می دهند تا امکانات جدیدی به کاربرانش ارائه دهد. در این میان حسگرهایی که چهره کاربران را شناسایی می کنند می توانند امنیت افراد را در محیط کار و منزل به خوبی تامین کنند.

پیش از این مایکروسافت قابلیت تشخیص چهره کاربران را به برخی سرویس های دیگر خود مانند Kinect و Xbox Live اضافه کرده بود. البته برخی شرکت های سازنده لپ تاپ از سال 2007 دوربین هایی را به همین منظور به لپ تاپ های مختلف اضافه کرده بودند.

 احتمالا ویندوز 8 مایکروسافت تا سال آینده در دسترس نخواهد بود. اما بر مبنای آن چه که تا کنون از این ویندوز می دانیم؛ این سیستم عامل می تواند خیلی بهتر از ویندوز 7 باشد.

»» شاید هیچ شرکتی پر نفوذ تر از مایکروسافت در حوزه سیستم های عامل دسکتاپ پیدا نشود. این غول نرم افزاری، سراسر بازار سیستم عامل را در جهان به دست گرفته و ثابت کرده که قادر است هر نسخه ویندوز را با تغییرات زیادی نسبت به نسخه های قبلی اش ارائه دهد. هیچ چیز هم که نباشد، مایکروسافت فضای بازار سیستم های عامل را به خوبی می شناسد و می داند که باید برای موفقیت در این بازار چه کاری انجام دهد.


»» ویندوز 7 مایکرسافت مسلما یکی از مهم ترین نسخه های ویندوز در تاریخ زندگی این سیستم عامل بود. بعد از ارائه ویندوز ویستا، بازار مخالف مایکروسافت شروع به رشد کرد و بسیاری از فروشندگان، به قوانینی برای داون گرید کردن کامپیوتر به ویندوز XP تن دادند. مشتریان هم به اندازه ای که مایکروسافت انتظار داشت، از ویستا استقبال نکردند. به علاوه شرکت ها اصلا ویندوز ویستا را به حساب نمی آوردند. خب همه ی این ها بد است.

»» با ویندوز 7، مایکروسافت توانست ویستا را به خوبی تعمیر کند. در واقع این نسخه همان سیستم عاملی است که ویستا باید می بود. و حالا مایکروسافت هم تایید کرده که ویندوز 7 سریع ترین فروش را در تاریخ ویندوز داشته است. این واضح است که مصرف کنندگان هم از ویندوزی که هم اکنون استفاده می کنند؛ حداقل بیشتر از ایکس پی راضی هستند.  

»» با این حال که ویندوز 8 فقط در گوشه صحنه، ایستاده است؛ شایعات مایکروسافتی حول محور این سیستم عامل و امکانات آن، می چرخند. اگر چه فعلا اطلاعات کمی از این سیستم عامل در دسترس است؛ اما یک چیز را به طور قطع می توان گفت: این که 8 از 7 بهتر خواهد بود. اما چرا؟

1. ویندوز 8، برمبنای یک سیستم عامل خوب، بهبود می یابد:  
ویندوز 8 یک آپدیت بزرگ به شمار نمی رود. در عوض، این سیستم عامل نسخه ای بهبود یافته از ویندوز 7 خواهد بود. همانطور که اشاره شد، ویندوز 7 در میان مصرف کنندگان و شرکت های مشتری، به موفقیت رسیده است. از چیز هایی که تاکنون درباره ویندوز 8 میدانیم، واضح است که مایکروسافت نمی خواهد چیزی که خراب نیست (ویندوز 7) را درست کند! پس احتمالا ویندوز 8 بسیار شبیه جدش بوده و خیلی از امکانات آن را به رخ می کشد. البته بهبود هایی که همیشه به مشتریان ارائه می شود هم در این ویندوز موجود خواهند بود. 

2. امنیت بهبود خواهد یافت:  
با هر عرضه ی سیستم عامل توسط مایکروسافت – یا هر شرکت دیگر - بسیاری نقایص امنیتی برطرف می شوند. این کمپانی امنیت را بعد از عرضه سرویس پک 2 ویندوز ایکس پی، افزایش داده است. ویندوز ایکس پی تقریبا امن بود. البته نسبت به نسل های پیشینش و نه نسبت به سیستم عامل های رقیب! سرویس پک ها بودند که به امنیت ویستا کمک نمودند. اما ویندوز 7 مسلما امن ترین ورژن این سیستم عامل می باشد. پس از آن جایی که مایکروسافت همیشه برای امن تر کردن سیستم عاملش تلاش کرده؛ انتظار داریم که ویندوز 8، از 7 هم کاملا امن تر باشد.

3. سازگاری کلیدی با ARM:  
با توجه به این که مصرف کنندگان محصولات الکتریکی در سال های اخیر، علاقه زیادی به ARM نشان دادند؛ استیو بالمر، مدیر عامل مایکروسافت اعلام کرد که ورژن بعدی ویندوز دستگاه های مبتنی بر ARM پشتیبانی خواهد کرد. این بسیار بسیار مهم است. حالا کمپانی هایی که می خواهد محصولاتی مبتنی بر چیپ ARM بسازند، فرصت استفاده از ویندوز را پیدا می کنند. نه تنها این حرکت به مایکروسافت و فروشندگان همکارش کمک می کند، بلکه احتمالا گزینه های بیشتری هم به مصرف کنندگانی که به استفاده از ویندوز تمایل دارند؛ داده خواهد شد. به عقیده ی بسیاری این یک بازی برد- برد است.


 

4. یک فروشگاه اپلیکیشن؟شاید!  
این بعید نیست که مایکروسافت برای ارائه ی یک فروشگاه اپلیکیشن؛ نقشه کشیده باشد. اگر این امر صورت گیرد و با وجود این که اپلیکیشن های بسیار زیادی برای ویندوز در دسترس است؛ ممکن است مایکروسافت قادر باشد که در این زمینه حتی با مک نسخه Lion از شرکت اپل هم رقابت کند. همان سیستم عاملی که با AppStore داخلی به فروش خواهد رسید. آینده ی سیستم عامل های دسکتاپ، حقیقتا به وجود یک فروشگاه اپلیکیشن خوب برای آن ها بستگی خواهد داشت. فعلا نمی دانیم اما اگر در آینده خبر احداث فروشگاه اپلیکیشنی برای ویندوز را بشنویم؛ خوشحال خواهیم شد.


 

5. روشن شدن فوری : همان چیزی که لازم است  
یکی از بزرگترین مسائل این است که ویندوز روی بعضی کامپیوتر ها، زمان زیادی را برای بوت شدن تلف می کند. با توجه به آخرین شایعات، مایکروسافت در حال کار روی یک راه حل برای این است که بتواند ویندوز را عملا در زمان کمی آماده به کار کند. شاید مهم به نظر نرسد اما در نظر داشته باشید که صبر برای بوت شدن یک ویندوز، می تواند تا چه اندازه عذاب آور باشد. پس بوت فوری، چیزی است که می تواند به یک امکان عالی تبدیل شود.

6. احتمالا ویندوز 8 برای تبلت ها مناسب تر خواهد بود  
مایکروسافت چند وقتی هست که سیستم عامل خود را آماده برای به کارگیری در تبلت ها می داند. اما با توجه به چیزی که آمار و ارقام نشان می دهد؛ هم تولید تبلت های مبتنی بر ویندوز 7 کم بوده و هم کاربران اندروید یا آی او اس را ترجیح می دهند. به دلیل پشتیبانی از دستگاه های مبتنی بر ARM و این که مایکروسافت قطعا دارد برای سازگاری بیشتر ویندوز 8 با تبلت ها تلاش می کند؛ باید منتظر دستگاه های قابل حمل بیشتری بر مبنای ویندوز بعدی باشید. اما تا چه حد بیشتر بودنش را بازار تعیین می کند.


 

7. صرفه جویی بیشتر در انرژی:  
یکی از مسائل ویندوز 7 این است که نتوانسته به عملکرد موثری در زمینه ی صرفه جویی انرژی برسد. اما با توجه به اطلاعاتی که از توسعه ویندوز 8 درز کرده اند، گویا مایکروسفات در حال کار برروی قابلیت هایی است که ذخیرهی انرژی را تا حد زیادی بهبود می بخشند. پس باید منتظر عمر بیشتر باتری بر دستگاه های قابل حملی باشیم که از این سیستم عامل پشتیبانی می کنند. اگر این ها درست باشد؛ مسلما مصرف کنندگان خوشحال خواهند شد.


 

8. History Vault چیست؟  
ویندوز 8 احتمالا یک قابلیت جدید به نام History Vault خواهد داشت. با توجه به شایعات، این قابلیت شبیه Time Machine شرکت اپل خواهد بود که یک رابط آسان برای بک آپ گیری در مک او.اس ایکس؛ ارائه می دهد. اما این گزینه ی مایکروسافتی به کاربران اجازه خواهد داد که فایل های شخصی خود را بازیابی نمایند، پرونده های قدیمی را اصلاح کنند و خیلی کار های دیگر... مایکروسافت هنوز این قابلیت را تایید نکرده است. اما اگر قابلیت بزرگی مانند این، به ویندوز اضافه شود؛ بسیار عالی خواهد شد.

9. اینترفیس بهتر:  
ویندوز 7 با یک رابط کاربری قدرتمند تر وارد بازار شد که می توان آن را کاملا از نسل های قبلی اش بهتر دانست. این ویژگی از نظر زیبایی هم چیزی کم ندارد. فعلا مایکروسافت چیز زیادی از سیستم عامل بعدی اش نگفته اما احتمالا ویندوز 8 هم اینترفیسی مشابه خواهد داشت. اما افرادی که همیشه مایکروسافت را تعقیب می کنند؛ باور دارند که اینترفیس کمی کار آمد تر شده و برای استفاده آسانتر خواهد بود. اگر مایکروسافت بتواند این کار را محقق کند، تاحدود زیادی انتظارات از اینترفیس براورده خواهند شد. چون اینترفیس فعلی نیز چیز زیادی کم ندارد.

10. مایکروسافت درسش را آموخته:  
جدا از خود سیستم عامل، ویندوز 8 به احتمال زیاد بهتر از ویندوز 7 خواهد بود. آن هم به یک دلیل: مایکروسافت نمی خواهد شکست ویندوز ویستا را تکرار کند. آخرین سیستم عامل مایکروسافت قبل از 7، برای این شرکت چیزی کم از کابوس نداشت. مایکروسافت به خاطر موفقیت های 7 خیلی به خود مغرور شده بود ولی در ویستا کار را خراب کرد. نتیجه ی این، چند سال رنج آور برای این شرکت بود. همچنین مایکروسافت با فقدان اعتماد فروشنده ها و خریداران و سرمایه گذارانش مواجه شد. پس انتظار داریم که این کمپانی کار های ویژه ای با ویندوز 8 انجام دهد. درعین حال، این شرکت به جز رسیدن به یک سیستم عامل بهتر، چاره دیگری نخواهد داشت.